Prekių katalogas

KAIP PRADĖTI FOTOGRAFUOTI NAMUOSE. II DALIS

KAIP PRADĖTI FOTOGRAFUOTI NAMUOSE. II DALIS

Kaip mums, mirtingiesiems sukurti gražias nuotraukas neturint prabangios studijos su 450 Eur biudžetu. Įranga, palyginti su ankstesniu straipsniu, šiek tiek brangesnė, tačiau su šia pinigų suma mūsų laukia daugiau muzikos.

II DALIS - LED ŠVIESTUVAI

Pirmojoje dalyje "Kaip pradėti fotografuoti namuose" (nuoroda į straipsnį) mes parodėme fotografavimą su blykstėmis. Tai galingas šviesos šaltinis, leidžiantis fotografuoti didele diafragma, mažu ISO ir iš fotoaparato ištraukti geriausią vaizdo kokybę.

Tad kodėl fotografuoti su LED? Pirmąja priežastimi bus tai, kad tai nuolatinė šviesa, todėl, galutinėje nuotraukoje turėsime būtent tai, ką tiesiogiai matome priešais mus. Mes taip pat turime galimybę derinti dirbtinę šviesą su aplinkos apšvietimu, todėl nereikia kurti viso scenos apšvietimo, o tik pridėti esamoje scenoje pagrindinę arba užpildančią šviesą.


FOMEI LED BAR 17 W   

Šviestuvas Fomei LED BAR 17W suteikia beveik begalines apšvietimo ir kūrybiškumo galimybes. Pakuotėje rasite puikų paminkštintą krepšį, bateriją, kroviklį, maitinimo šaltinį ir rankeną su movomis, leidžiančiomis sukurti daugialypę šviesą. Kitas jo privalumas - galimybė sujungti kelis šviestuvus radijo kanalais A, B arba C. Jei turite daugiau šviesų viename kanale, galite jas valdyti bet kurią iš jų. Taigi galime pakeisti spalvinę temperatūrą ir šviesos galią. Dar vienas didelis privalumas yra rankena, kuria šviestuvą galite laikyti rankoje arba montuoti ant stovo kaip klasikinį studijos šviestuvą.

Daugiau informacijos apie LED BAR 17W


Praktika

Su Hanka Soudilova (jos Instagram paskyra) parengėme jums keletą nuotraukų ir praktinių šviestuvo panaudojimo variantų.

Fotoaparatai turi ne tik rankinį, bet daug daugiau režimų, pvz., Diafragmos arba užrakto prioritetas. Aš rekomenduoju pabandyti juos, nes jie palengvina jūsų darbą. Tačiau svarbu stebėti ekspozicijos matavimo nustatymus. Fotografuojant aš naudoju taškinį matavimą. Jei aš sutelkiu dėmesį į akį, fotoaparatas reguliuoja ekspozicijos vertes pagal akį ir jos aplinką, veidą, kuris bus tinkamai apšviestas nuotraukoje.

Įjunkite šviesą ir nustatykite spalvinę temperatūrą pagal savo poreikius. Aš dažniausiai naudoju 5600 K šviesą, bet taip pat turiu nustatyti fotoaparate baltos spalvos balansą ta pačia verte. Jei noriu kito tonalumo nuotraukos, galiu pakeisti fotoaparato baltos spalvos balanso nustatymą arba perjungti LED šviestuvo spalvinę temperatūrą. Dabar mes galime įsukti rankeną arba tvirtinti šviestuvą ant stovo ir fotografuoti.

Jei norime naudoti mažą ISO, pavyzdžiui, 100, reikia pasirinkti 1.8 - 3.5 diafragmos reikšmes. Tada užrakto greitis svyruoja nuo 1/80 iki 1/160 s, kai šviečiame tiesiogiai.


Apšvietimas laikant šviestuvą rankoje 

Vienas LED BAR šviestuvas yra mano rankoje, kitas - už modelio ant stovo ir šviečia į foną. Tokiu būdu jūs galite šviesti beveik visur ir jums reikia tik nedidelio kambario ar prieškambario.
 

Rezultatas

Norėdamas nufotografuoti visu ūgiu, turėjau atsitraukti keliais žingsniais atgal, taigi ISO pakilo iki 360. Diafragma - f/2.8, užrakto greitis - 1/125 s.
 


Stovų naudojimas

Gali būti keli būdai tvirtinti LED BAR ant stovo. Vienas iš jų yra galvutė UH-500, kurią pritvirtinus ant stovo galėsime pakreipti šviesą skirtingais kampais.
 

Kaip antrąjį variantą, galima naudoti gnybtą UNI-CLAMP-MINI ir pritvirtinti šviestuvą ant stovo horizontaliai.

Šioje fotografijoje aš panaudojau abu variantus. Vienas šviestuvas galvutės UH-500 pagalba pritvirtintas stovo viršuje, o kitas UNI-CLAMP gnybtu centre. Tai leidžia sukurti pagrindinę šviesą iš viršaus ir tuo pačiu apatine šviesa užpildyti šešėlį .
 


Dabar galite derinti scenos apšvietimą. Ši nuotrauka taip pat sukurta ta pačia šviesa:
 


Jei jūs, kaip ankstesniame straipsnyje pasiūlyta, bandėte objektą šviesti iš įvairių kampų ir pusių, kad sužinotumėte, kokia šviesa jums labiausiai patinka, greičiausiai daugelis kontūro kūrimo būdų tikrai jus sužavėjo. Juos galima atkurti su LED apšvietimu apšviečiant modelį. Kuo daugiau šviesos srautas slysta už objekto, baltos konturo linijos tampa ryškesnės ir plonesnės. Bet jei mes šviesą perkeliame į šoną, linijos išsiplės ir nebus tokios ryškios.

FOMEI LED RING SMD 32W

Apskritas šviesos diodų šviestuvas yra labai populiarus, daugiausia dėl tolygaus veido apšvietimo ir bešešėlės fotografijos. Juo galite kurti kūrybinius efektus ir naudoti jį tiek maitindami iš tinklo, tiek baterijos pagalba. Tiksliau, dviem baterijomis. Stovo tvirtinimas yra toks pat, kaip ir LED strypo, mes turime skylę dideliam 3/8" ir mažam 1/4" stovo sriegiui. Praktikoje dirbti su šia šviesa yra tikras malonumas, nes ją lengva naudoti norint apšviesti visą objektą arba kaip papildomą šviesos šaltinį.

Daugiau informacijos apie LED RING SMD 32W

Pavyzdys, kaip apšviesti portretą apskrita šviesa (ISO 200, diafragma f/2,8, užrakto greitis 1/200s)
 


Naudojant šį šviestuvą nekils sunkumų, net apšviečiant visą figūrą, ar net aktą. Apskritas šviesos diodas turi didelį paviršiaus plotą ir, kaip ir LED strype, jame galite pakeisti spalvinę temperatūrą nuo 3200 K iki 8000 K, taigi pritaikyti prie kitų naudojamų šviestuvų.

Visa figūra su apskritu šviestuvu (ISO 400, diafragma f/2.8 ir užrakto greitis 1/200 s)

Šį kartą šviestuvą pastatėme šone ir panaudojome jį kaip klasikinę studijos šviesą.
 Jei jūs vis dar skaitote, man labai malonu, nes straipsnis greičiausiai jums patiko. Taip pat tikiuosi, kad išmokote kažką įdomaus ir kilstelėjote savo fotografijos lygį šiek tiek aukščiau. Daugelis iš jūsų turi tiek daug idėjų ir sumanymų, kurie man net nesisapnavo. Pirmyn! Nenorėjau čia rodyti savo nuotraukų, tik suteikti įkvėpimo ir parodyti galimybes. Jei turite klausimų ar komentarų, norėčiau juos išklausyti.

Galite rašyte adresu novak@fomei.com

Autorius Jan Novák
Fomei studijinės įrangos specialistas