Zeiss Otus 1.4/55

 • Kraunamos nuotraukos
  Kodas: S100135
  329800
  Į krepšelį 
  Objektyvo tipas
  Standartinis
  Fokusavimo sistema
  Rankinė
  Garantinis laikotarpis
  24 mėn.
  Židinio nuotolis
  55 mm
  Diafragmos reikšmė (maks. / min.)
  F1.4 / F16
  Optinė konstrukcija (elementai / grupės)
  12 / 10
  Matymo kampas
  44°
  Fokusavimo būdas
  Vidinis
  Minimalus fokusavimo atstumas
  0.5 m
  Filtro diametras
  77 mm
  Matmenys (diametras / ilgis)
  92.0 mm / 144.0 mm
  Svoris
  1.03 kg

 • Otus 1.4/55 - objektyvas, kuriame atsispindi daugiau nei 120 metų kauptos žinios ir patirtis, optikos ir mechanikos srityje. Objektyvo gamyboje panaudotų aukščiausios kokybės medžiagų ir stiklo dėka gaunami geriausi galimi rezultatai. Otus 1.4/55, tai pirmasis, naujos Zeiss objektyvų serijos gaminys, skirtas pilnaformačiams veidrodiniams fotoaparatams. Serijos pavadinimas Otus reiškia pelėda ( lot. Otus scops ).
   
  Fotografams, kurie mėgsta preciziką, Otus 1.4/55 siūlo bekompromisę vaizdo kokybę kompaktiškame korpuse. Naujausi pilnaformačiai veidrodiniai fotoaparatai su didelės raiškos jutikliais kelia labai didelius reikalavimus lęšių piešiamam vaizdui (charakteristikoms), jų našumui. Puikaus ryškumo ir ypatingo vaizdo kontrasto dėka, Otus 1.4/55 puikiai susidoroja su šiais reikalavimais. Chromatinės aberacijos beveik visiškai panaikintos. Šios savybės užtikrina puikią vaizdo kokybę net esant atvirai diafragmai.
   
  Objektyvas duoda ypač puikius rezultatus prasto apšvietimo sąlygomis. Net jei jautrūs ir mažai triukšmaujantys skaitmeniniaų veidrodinių fotoaparatų jutikliai praplėtė fotografavimo prastame apšvietime ribas, Otus tobulumas atsiskleidžia fotografuojant naktį. Ypač nuotraukose su daug dominuojančių, atviros šviesos šaltinių, kur įprastai pasirodo ir matomi spalviniai defektai. Bet, kadangi Otus 1.4/55 yra apochromatinis objektyvas, išilginies chromatines aberacijas pataiso objektyvo elementai, pagaminti iš specialaus stiklo su anomale daline dispersija. Spalvinių aberacijų praktiškai nėra. Nors 55-ių milimetrų Otus nėra tradicinis židinio nuotolis, naudojamas architektūros ir ir peizažų fotografavimui, objektyvas duoda puikius rezultatus ir šiuose žanruose. Vaizdo kokybė kadro kraštuose puiki naudojant bet kokią diafragmą ir nekelia jokių apribojimų kompozicijai.
   
  Objektyvo konstrukcija pagrįsta plaukiojančiu optinių elementų dizainu, sudarytu iš dvylikos lešių dešimtyje grupių. Šeši asferiniai lęšiai pagaminti iš stiklo su anomale daline disparsija. Unikali judančių lešių konstrukcija užtikrina puikia vaizdo kokybę visame fokusavimo nuotolyje - nuo 0.5 m iki begalybės. Spalvinių išraipymų ir distorsijų nesimato.