Prekių katalogas

Penki lengvi žingsniai pasiruošti darbui

Penki lengvi žingsniai pasiruošti darbui

Penki lengvi žingsniai pasiruošti darbui  :

 

1. Įrangos pasirinkimas. Numatomai užduočiai atlikti atrinkite turimą įrangą.
Fotografuojant pavyzdžiui natiurmortą, neapsieisite be trikojo, užraktą užlaikančio įrenginio ar troselio, atšvaito, laikiklio ir pan.
Turint daug optikos - išsirinkite tik tą, ką naudosite: pvz.: makro objektyvą.
Įvertinkite fotoaparato ir optikos galimybes – reikiamą židinio nuotolį, šviesos pralaidumą, blykstės, trikojo, ultravioletinio ir poliarizuojančio filtro būtinybę ir pan. Optikos valymo priemonė taip pat turi būti Jūsų nuolatinis palydovas.
 
2. Fotoaparato nustatymai. Pašalinkite senus nustatymus arba patikrinkite parametrus: ISO, AF režimai, ekspozicijos korekcija, baltos spalvos (WB) ir kitus. Nusistatykite kokia raiška (failo tipas ir dydis) fotografuosite.
Vaizdo įrašymas. Suformatuokite ir paruoškite darbui atminties kortelę. Pageidautina turėti papildomą, juk negalite nuspėti galimybių.
 
3. Energijos resursai. Patikrinkite baterijos talpą, o dar geriau įkraukite ją iš naujo, pasiruoškite ir atsarginę bateriją.
 
4. Švara. Jei trikojo mazguose po paskutinio fotografavimo liko smėlio ar drėgmės pėdsakų – išrinkite mazgus ir juos išvalykite, bei sutepkite. Juk atsakingu momentu nenorite, kad jis užstrigtų ir sugadintų fotografavimą.
Optikos paviršiai turi būti nepriekaištingai švarūs ir apsaugoti. Jei buvo patekęs vandens lašelis ir išdžiūvęs paliko aureolę - būtinai nuvalykite specialiu ir tik tam tikslui skirtu skysčiu, servetėle. Paliktas piršto pėdsakas ant objektyvo – tai prarastas detalių ir spalvos ryškumas.
 
5. Paruoškite krepšį darbui – jis turi būti: švarus, saugus, ergonomiškas ir tuo pačiu lengvas. Pasitikėkite tik rimtų gamintojų produkcija. Ištrūkęs užtrauktukas ar abejonių keliantis užraktas gali pridaryti rimtų nuostolių arba visiškai paversti Jūsų fotosesiją niekine.
Nepamirškite, kad krepšyje esantis lietaus/saulės uždangalas saugo krepšį nuo dulkių ir purvo.
 
P/s.: Į kelionę lengvai:
Jei išsiruošėte į poilsinę kelionę nebūtinai turite vežtis visą turimą įrangą.
Netapatinkite  savęs su profesionalu, atliekančiu užduotį - priešingu atveju ne ilsėsitės, o dirbsite fotografo darbą.
Poilsinei kelionei pakanka turėti vieną, bet  kokybišką kompaktinį fotoaparatą:
Pvz.: mūsų nuomone geriausi - Leica Dlux 6, Sony RX100, Olympus XZ-2, Fuji X20 ir t.t.  Specializuotose parduotuvėse tikrai rasite patarimą ir galimybes išsirinkti.
Norintiems DSLR kokybės  - vertėtų rinktis tolimatinį/sisteminį fotoaparatą.
 
 
Gediminas Zdančius