Saulės zuikių medžioklės metas

2017-06-20


Įsibėgėjus vasarai visi skubame į gamtą; vieni pailsėti, kiti pasilinksminti. Norisi užfiksuoti mus supantį grožį, įamžinti prisiminimus, bet pats maloniausias lietuviškos vasaros džiaugsmas - saulė, dažnai trukdo tai padaryti. Fotografuojant norisi nusisukti nuo jos, kad nuotraukoje atrodytume gražūs, neprisimerkę ir nesusiraukę. O nusisukus atsiduriame jos šešėlyje; spalvos išblunka, veidai pajuosta. Ką daryti ? Reikia saulę pažaboti, priverčiant ją dirbti mūsų naudai.  Puikiomis saulės gaudyklėmis yra atšvaitai. Jų pagalba, kaip vakystėje veidrodėliu, galime gaudyti saulės šviesą ir kreipti ją norimą kryptimi. Vestuvėms ar krikštynoms, modelio portfolio ar reklaminėms fotosesijoms; atšvaitai ir sklaidytuvai pravers visada.

 
Atšvaitai būna įvairių spalvų, formų ir dydžių ir veikia atspindėdami šviesą atgal į objektą. Atšvaitai įprastai naudojami, kaip užpildanti šviesa. Plieniniame žiede įrėmintus atšvaitus patogu nešti, nes jie yra lengvi, o suskleisto atšvaito plotas sumažėja beveik penkis kartus.
 
       Apvalūs                       Ovalūs             Trikampiai Stačiakampiai (Skydiniai)


Dauguma atšvaitų yra dvipusiai su dviem skirtingais paviršiais, kad galėtumėte sukurti tinkamą atspindį, sušvelninti ar pagilinti šešėlį, suteikti objekui atspalvį.
Jei nenorite neštis kelių atšvaitų, galima įsigyti universalų atšvaitų komplektą, kuriame bus įvairių paviršių užvalkalai.

 

 
Populiariausi atšvaitai yra apskriti, tačiau jei fotografuojate be padėjėjo ar norite apšviesti didesnį plotą, didesnius tokios formos atšvaitus sunku valdyti. Tam geriausiai tiks trikampiai atšvaitai su rankena. Trikampė sklaidytuvo forma suteikia stipresnę ir stabilesnę struktūrą, lengvai valdomą viena ranka. Profiliuota sklaidytuvo rankena su tvirtinimo dirželiu leidžia lengvai reguliuoti sklaidos kryptį.
 

 
Jei norite sumažinti saulės šviesos kiekį ir sukurti minkštesnį apšvietimą, naudokite sklaidytuvą. Sklaidytuvai turi permatomą paviršių, kuris suminkština šviesą ir sumažina šviesos kiekį, krentantį ant objekto.
Kai reikia apšviesti didelį plotą, geriausia rinktis skydinius atšvaitus standžiame rėme. Tokie atšvaitai net vėjuotu oru išlaikys savo formą ir juos lengviau valdyti. Atšvaitų audinį lengvai ir greitai uždedėsite, pakeisite kabliukų pagalba, tad juos galima naudoti ir kaip sklaidytuvus.