Prekių katalogas

Septynios priežastys pirkti naują trikojį

Septynios priežastys pirkti naują trikojį

Kiekvienas fotografas supranta, kad esant pakankam apšvietimui visai paprasta užfiksuoti vaizdą ir nesudėtingu fotoaparatu ar mobiliu išmaniuoju telefonu. Daug sudėtingiau kokybiškai fotografuoti, esant prastesniam orui, kada apšvietimas yra visai minimalus.

Temstant ar ankstų rytą, šviesa tampa švelni, dominuojanti ir išraiškinga. Gamtos fotografai žino, kad prieš audrą ar iškart po jos, apšvietimas sukuria dramatišką vaizdą, o rūkas ar tanki migla mistiškai prislopina detales. Visada tokiu metu tenka fotografuoti ilgais išlaikymais ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl reiktų turėti ar įsigyti trikojį. Galimos taip pat ir kitos priežastys pirkti naują trikojį :
 
Fotografas dieną naudojantis trikojį atkreipia į savę praeivių dėmesį, nes išsiskiria profesionaliu požiūriu į darbą ir galutinį rezultatą. Turint šį įrankį galima ,,sau leisti“ fotografuoti ilgais išlaikymais, maksimaliu ryškumo gyliu, žemais ISO nustatymais. Jūs jau turite tikrai gražių nuotraukų, kurias norėtumėte eksponuoti  dideliame formate arba parduoti, bet parodinio formato nuotraukos labai skiriasi nuo tų, kurias matote savo monitoriaus ekrane. Padidinus vaizdą, kraštuose detalių kontūrai neryškūs, dėl aukštų ISO reikšmių atsiradęs ,,vaizdo triukšmas‘‘ dar labiau išryškina darbo broką. Vienintelė išeitis kitą kartą pasinaudoti trikoju arba stabilia atrama.
Išskirčiau septynias priežastis įsigyti naują trikojį:
 
Techninė priežastis
Negaminamos atsarginės dalys turimai įrangai, todėl klibantis trikojis gali bet kada subyrėti - rizikuojate likti prie ,,suskilusios geldos“. Dar blogiau, jei jau sulaukėte šio momento.
 
Morališkai pasenęs ir neišvaizdžiai atrodantis įrankis.
Nepriklausomai nuo to, kad dar galite naudoti šį trikojį, per laiką jau nusilupo dažai, nedideli įlenkimai trukdo greitai išskleisti ir sudėti iš naujo. Atsiradusi vibracija ir išsidėvėję tvirtinimo mazgai verčia nepasitikėti. Užsakovai, kurie supranta trikojo reikšmę, skeptiškai vertina Jūsų galimybes padaryti kokybišką nuotrauką, pradeda derėtis ir už Jūsų paslaugas siūlo mažesnę kainą. Galų gale patys kolegų tarpe jaučiatės nesmagiai turėdami tik trikojo kopiją arba jo maketą.
 
Netinka naujam aparatui
Pakeitėte savo DSLR  į tolimatinį ir atvirkščiai. Įsigijote naują fotoaparatą ir puikią optiką, todėl norėtųsi pilnai išnaudoti optikos galimybes: teleobjektyvas per sunkus turimam stovui ir t.t.
Supratote, kad įsigijus neveidrodinį fotoaparatą jis žymiai lengvesnis ir nereikalauja tokių apkrovų, kaip veidrodinis, todėl pakanka turėti mažesnį, lengvesnį, patogesnį ir kokybiškesnį trikojį.
 
Apšvietimas. Pamėgote kitą žanrą  ir nepakanka apšvietimo?
Pamėgote fotografuoti peizažą, o gal jus  žavi naktinė fotografija?  Supratote, kad ir Jums reikia išlaikyti horizonto liniją, ryškumą ir pan. O gal pagaliau sau tarėte: man tikrai nereikia beverčių kadrų.
 
Kelionės
Pradėjote daugiau keliauti ir atsirado būtinybė įsigyti lengvą ir mažų gabaritų trikojį ar vienkojį.
Ryškumas. Jūsų nebetenkina vaizdo detalių ryškumas, padidinus vaizdą. Pasinaudojote kolegos trikoju ir įsitikinote, kad stabilumas yra nepakeičiama būtinybė. Trikojo medžiagiškumas, stabilūs ir tvirti mazgai  slopindami vibraciją turi didelę įtaką detalių ryškumui. Jums reikia kokybiškų didesnio formato nuotraukų.
 
Filmavimas
Pamėgote filmuoti. Reikalingas stabilumas ir tiksliai judesį perteikiantis vaizdas ( be trūkčiojimų, išlaikyta horizonto linija ir pan.).
 
Ilgametė patirtis parodė, kad didžiausios klaidos padarytos perkant trikojį, tai nežinojimas ir  nepasitikėjimas savo jėgomis – ,,...kada būsiu geresnis fotografas tada ir nusipirksiu geresnį...“. Šiuo atveju galima taip niekada ir nepajusti trikojo naudos.
 
Kartais pakanka tik modernizuoti turimą trikojį, pakeičiant tik jo galvutę iš foto į video. Jei nesinori eksperimentuoti ir daryti klaidų, kreipkitės į fototechnikos  specialistus, kurie mielai jums padės.
Perkant trikojį Jūsų suteikta informacija - fotografavimo pobūdis, naudojamas fotoaparatas, biudžetas - leis mums pateikti pateikti optimaliausią ir geriausią  spręndimą- pasiūlymą. Rinktis Jums.
 
Gediminas Zdančius