Prekių katalogas

Ar reikalingas UV filtras arba kodėl skiriasi jo kaina?

Ar reikalingas UV filtras arba kodėl skiriasi jo kaina?

Analoginės fotografijos laikais filtrai buvo nepamainoma fotografo fotoįrangos dalis.

Ar tikrai nereikalingi optiniai filtrai? Pastaruoju metu fotografijos mokymų rinka pasipildė įvairiais kursais ir mokymais. Fototografų mokytojai ir  fotokursų vedėjai, dažnai neturintys fotografinio išsilavinimo, teigia, kad UV filtras nereikalingas, nes tam yra redagavimo programos. Tai galima būtų toleruoti ir nekreipti dėmesio, tačiau mokiniai turi sužinoti apie UV ir kitų filtrų svarbą. Apie filtro reikalingumą galima būtų atsakyti dvejopai:
 
Mėgėjams ir profesionalams jis būtinas:
Filtro paskirtis ne tik apsaugoti objektyvo priekinį lęšį, bet nepraleisti  arba papraščiausiai blokuoti UV zonai priklausančius spindulius iki 400nm, o ne tik  sulaikyti jų dalį.
UV filtrai, blokuodami nepageidaujamus fotografijoje ultravioletinius spindulius, leis jums išvengti melsvų, nesodrių nuotraukų. Kalnuose ar prie jūros jie panaikina atmosferinį rūką, padidina detalių kontrastą , pagerindami vaizdo detališkumą.
 
Filtrai itin plonu juodintu rėmu, neleidžia atsispindėti  plokštumą kertantiems spinduliams, todėl puikiai tinka plataus kampo objektyvams. Naujausios kartos filtrai pagaminti iš itin kokybiško optinio stiklo ir padengti daugiasluoksniu skaidrinimu - ilgai išlaiko dangos švarumą, o patekęs vanduo nepalieka pėdsakų. Pvz.: Rodenstock HR serija skirta ypatingai aukštos kokybės skaitmeninei optikai. Visi filtrai daugiasluoksniu skaidrinimu, tvirtame žalvariniame  žiede, kuris neleidžia keistis plokštumai esant  temperatūros svyravimams. Spinduliai kerta optinę plokštumą  tolygiai  ir vienu metu, tuom išskirtinai pagerindami vaizdo kokybę. Itin plonas 1,4mm stiklas – mažiausiai laužia spindulius ir šie   sensoriaus įrašomi tiksliau. Plonas filtro rėmelis leidžia iki minimumo išvengti vinjetavimo kraštuose, dirbant su plataus kampo optika.
Vidiniai filtro atspindžiai blokuojami specialiu juodinimu (anglinis paviršiaus matinimas).
 
Nebūtinas profesionalams ir  specialistams:
 
•    Jei naudojate ypatingai kokybišką optiką (Leica, Carl Zeiss ir pan.) ir įsitikinę, kad įvesta į jūsų optinę sistemą papildoma plokštuma (filtras) mažins kontūro aštrumą.
•    Dirbate patalpos viduje, kur šiuos spindulius sulaiko išorinis stiklas.
Kadangi filtras perkamas prie tam tikro objektyvo vieną kartą - rekomenduočiau rinktis tik iš aukščiausios kokybės gamintojų:  Rodenstock, Carl Zeiss, B+W produktų. Šie gamintojai gamina kelių lygių filtrus, todėl tikrai atrasite sau tinkamą.
 
Dažnai vyrauja nuomonė, kad esu mėgėjas ir turiu tik taip vadinamą ,,Kit“-inį  paprastą, negeriausios kokybės objektyvą, todėl ,,...pakaks ir prastesnio filtro, kad tik apsaugotų  objektyvą“.
Padarykite eksperimentą – nusukite šį filtrą ir pamatysite ar vaizdas geresnis ....
 
Tokiu atveju geriau jokio, nei prastas. Ar ne tiesa? Prastas filtras pablogina tiek pigesnio, tiek ir brangesnio objektyvo charakteristikas - vaizdo kokybę.
 
Štai ir atsakymas, kodėl  tokio pačio diametro UV filtras gali kainuoti nuo15-20 Lt  iki 80-100Lt.
Šiandien skirtingai, nei ,,fotojuostelės laikais“ pakanka dviejų-trijų tipų filtrų: UV ultravioletinio, PL- Poliarizacinio ir ND- vario neutralaus. Atvykę pas mus, išbandykite tai, nes to virtualiai deja nepadarysite.
 
Gediminas Zdančius