Prekių katalogas

Kaip pradėti fotografuoti namuose. I dalis

Kaip pradėti fotografuoti namuose. I dalis

KAIP FOTOGRAFUOTI NAMIE, NEIŠLEIDŽIANT TŪKSTANCIŲ? PARODYSIME, KAIP GALITE SUKURTI GRAŽŲ STUDIJINĮ PORTRETĄ SU ĮRANGA, KURIĄ GALITE ĮSIGYTI IKI 150 EUR. ŠIS STRAIPSNIS SKIRTAS PRADEDANTIESIEMS STUDIJOS FOTOGRAFAMS IR VISIEMS, KURIE NORI IŠMOKYTI DIRBTI SU APŠVIETIMU STUDIJOJE.



Kasdien tukstančiai gražių nuotraukų iš viso pasaulio užtvindo socialinius tinklus ir internetą. Gražiai apšviestos nuotraukos mums dažnai kelia klausimą: „Kaip jis tai padarė?“ arba „Kaip tai apšvietė?“. Dažniausiai kyla įtarimas, kad tai brangios studijos ir įrangos nuopelnas. Bet ar taip turi būti? Šiandien norėčiau sutelkti dėmesį į tai, kaip neturint dešimčių tukstančių studijos įrangai, vis tik galima sukurti gražią nuotrauką namuose.

Brangi studija tikrai nėra būdas pradėti. Svarbu mokytis dirbti su šviesa. Pažinti jos plitimą, elgesį aplinkoje, kurioje norite fotografuoti ir išmokti ją nukreipti taip, kad gautumėte nuotrauką kokios tikrai norite.

Šiuo tikslu mes pasirinkome bazinį blyksčių rinkinį hobiui Terronic STUDIO MINI. Išleidę tik 109 Eur, iškart turesite du impulsinės šviesos šaltinius. Rinkinys jokiu būdu nėra profesionalus, tačiau jis yra būtinas pagrindiniams mūsų tikslams.

Rinkinį sudaro dvi 45W blykstės galvutės, du stovai ir du skečiai, kuriais galite išsklaidyti ir suminkštinti šviesą. Visas rinkinys lengvai telpa į kompaktišką krepšį.

Kodėl blykstės?

Blykstės leidžia fotografuoti didele diafragma, mažu ISO ir 1/125 - 1/200 užrakto greičiu, priklausomai nuo fotoaparato modelio, kuriuo fotografuojame. Aukščiau paminėtų savybių dėka, mes galime lengvai neutralizuoti aplinkos šviesą ir sukurti apšvietimą, paremtą tik mūsų turimamomis blykstėmis (aplinkos šviesa neįtakos mūsų rezultatų).

Norint paleisti STUDIO MINI, mums taip pat reikia TR1-IR siųstuvo. Jis neblyksi siųsdamas signalą blykstėms, bet siunčia infraraudonųjų spindulių signalą, kaip televizoriaus pultelis. Jis veikia blyksčių matymo lauke arba patalpoje, kur signalas į blykstės galvute patenka atspindėtas nuo sienų ar baldų. Jo diapazonas yra 15 m, o jo signalas aktyvuoja blykstes, turinčias šviesai jautrų jutiklį (slave režimu).


Pirmiausia svarbu pabrėžti, kad komplekte esančios blykstės skleidžia pastovų impulsą ir jų galią galima pakeisti tik keičiant atstumą iki objekto, arba keičiant šviesos sklaidą, apsorbuojant ją įvairiomis medžiagomis ir pan.

Manau, kad net pirmąjai jūsų studijai yra būtinas atšvaitas. Fomei 5in1 atšvaitų privalumas yra daugybė šviesos atspindėjimo būdų. Auksinis paviršius šiltiems odos atspalviams, sidabrinis aštresniai šviesai sukurti, juodas šešelių pagilinimui, baltas, skirtas suminkštinti atspindėtą šviesą ir sklaidą ant scenos ar objekto, ir galiausiai skaidrus baltas, skirtas šviesti kiaurai jį, kad sukurtumėte bendrą minkštą šviesą.

Dabar mes turime viską, ko reikia fotografavimui, ir galime pradėti. Pirmiausia rekomenduoju naudoti tik vieną iš šviesų ir išbandyti ją iš skirtingų pusių ir atstumų. Taip pat labai gerai išbandyti skirtingus šviesos kampus iš viršaus ir apačios. Kodėl nepabandžius atspindėtos šviesos nuo balto atšvaito ar sienos, kad sukurtumėte minkštą šviesą. Pabandykite fotografuoti su skėčiu ir be jo, šviesti kiaurai skėtį arba atspindėti šviesą nuo jo. Tai suteiks jums puikių idėjų, kaip šviesa elgiasi skirtinguose nustatymuose. Nors aš jau žinau, kaip apšvietimas atrodys prieš fotografuojant, visada nustatau vieną blykstę ir tada įjungiu kitą. Tokiu būdu žinosite, ką atskiri šviesos šaltiniai sukurė jūsų kadre ir jums nekils klausimas „Iš kur šis šešelis ?“.

Kaip paruošti fotoaparatą? Kad nustatymų sąranka būtų prasminga, būtina naudoti ISO 100, kitaip mes neteksime kokybės nuotraukoje, kurią ėmemės kurti su blykstėmis. Dėl impulso galios negalime rinktis mažų diafragmos reikšmių, todėl tikriausiai naudosime diafragmą f/8, kurią mes sumažinsime arba padidinsime keisdami blyksčių atstumą iki objekto. Fotografavimo užrakto greitis bus 1/125 sek. Nesvarbu, ar blykstes aktyvuosite TR-1IR siųstuvu, ar fotoaparate įmontuota blykste, šis užrakto greitis tiks.

Čia pateikiamas vienos iš blyksčių naudojimo kartu su atšvaitu pavyzdys.



Viena šviesa nukreipta į baltą atšvaito paviršių, kuris yra ant lango. Aš naudoju sklaidytuvą, nes baltas atšvaitas atspindejo daugiau šviesos nei man reikejo. Tokiu būdu pasiekiau dalinį šviesos išsklaidymą ir norimą energijos praradimą. Nuotrauka buvo nufotografuota ISO 100, f/8 diafragma ir užrakto greičiu 1/200 sek.




Dabar mes galime pažvelgti į dviejų blyksčių su skėčiais naudojimą.




Grožis slypi paprastume. Fotoaparatas turi tuos pačius nustatymus kaip ir ankstesniame kadre. ISO 100, diafragma f / 8, užrakto greitis 1/200 sek. Pagrindinę šviesą sukuria blykstė su skėčiu iš viršaus. Antroji blykstė, kuri yra pastatytas toliau, apšviečia šešelius po smakru iš apačios ir svarbu pastebėti, kad šalia modelio yra atšvaitas. Tokiu būdu jūsų namuose gali būti sukurtas labai subtilus ir malonus akiai kadras.
 



Tikiuosi, kad šis straipsnis buvo naudingas ir įkvėpė naujus, pradedančius ar drovius fotografus. 


Autorius Jan Novák
Fomei studijinės įrangos specialistas