Prekių katalogas

Kokie indikatoriai apsprendžia aukštą vaizdo kokybę?

Kokie indikatoriai apsprendžia aukštą vaizdo kokybę?

Norite įsigyti arba parduoti nuotrauką. Nežinote ar kaina atitinka turinį ? Kas yra aukšta vaizdo kokybė ir kokie indikatoriai ją apsprendžia ?

 

Dažnai pirkdami ar parduodami savo fotodarbus susimąstome, kokia jo vertė. Maksimali kaina - minus keliasdešimt procentų, nes esate naujokas?

Nufotografuota brangia įranga, todėl nė cento pigiau? Autorinis, limituoto tiražo atspaudas, todėl ir kaina prilyginama pasaulinio lygio meistrams?

Nepriklausomai nuo autorystės, įdėto darbo laiko, medžiagų sąnaudų, ,,koją‘‘ gali pakišti keletas niuansų, tokių kaip neišbaigtas kadravimas ar raiškos stoka. Idėjos spręndimas turi būti pastatytas ant tvirto pamato. Indikatoriai, rodantys, kad atliktas darbas yra techniškai kokybiškas:
 

1. Detalių ryškumas

Nepriklausomai nuo fokusavimo būdo: rankinis ar autofokusas - smulkios detalės turi būti aiškios,  kontūras ryškus ir programiškai neperryškintas.
 

2. Spalva

Spalvinis atlikimas nepriekaištingai tikslus : balta, pilka ir juoda spalva atgaminta be jokių priemaišų. WB - spalvinis balansas atitinka nustatytus parametrus, jei tai nėra monochrominė ar meninė nuotrauka. Tiksliam spalvų atitikimui naudojama kontrolinė pilka skalė.

3.Tankis ir pustonių pusiausvyra. Šviesių ir tamsių plotų santykis.

Fotografinė tonų platuma– šviesai jautrios medžiagos charakteristika, apibrėžianti pustonių skaičių. Skaitmeninėje fotografijoje naudojamas sinonimas - fotodinaminis diapazonas. Kompiuterinės grafikos terminais spalvinis gylis matuojamas-bitais. Kokybiškame vaizde  ,,reali spalva“ prasideda nuo 12 bit į RGB kanalą (raudona,žalia,mėlyna) - viso 36 bit. Didesnės reikšmės įgalina turėti  ,,atsarginį sandėlį“ įv. korekcijoms 3x14bit, 3x16bit ...
 

4. Raiška  ir vaizdo dydis - rezoliucija

Visuotinai pripažinta aukšta raiška 300 pix į colį, spausdinant popieriuje ir rekomenduojama ne mažesnė, kaip 240 Pix į colį.  
 

5. Apšvietimas

Apšvietimas turi būti pakankamas, kad aiškiai ir suprantamai  būtų įvertinami tokie  parametrai, kaip fotografuojamo objekto detalių ryškumas, spalvos gylis, jos švarumas pustoniuose.
 

6. Kompozicija. Kadravimo tikslumas:  

Profesionalus fotografavimo taško parinkimas, objekto vieta, šviesos santykis ir pan.
 

7. Geometriškai tikslios formos ir linijos.

Neiškraipyta horizonto linija , nedeformuoti pastatų kontūrai (neišlinkusios linijos) ir kita yra privaloma, jei vartotojas moka už kokybę.
 

8. Pateikta idėja ir pasitenkinimas produktu.

Įtikinkite savo sprendimu žiūrovą, kad būtent šis būdas yra techniškai ir idėjiškai pabaigtas, bei pats tinkamiausias. Jei sugebate diktuoti savo požiūrį ir stilių – vartotojui suteikiate papildomą pridėtinę vertę, indentifikuojate save, kaip autorių. Meninėje fotografijoje  galimos  įvairios Jūsų interpretacijos ar manipuliacijos  su realybe, bei  vaizduote. Išimtys egzistuoja visose taisyklėse, tačiau jų nesilaikymas gali būti nepateisinamas ir tapti broko priežastimi.
 

9. Kokybiškas pateikimas. Fotoatspaudas - atvaizdas atspausdintas ant ilgai išsilaikančio pagrindo (pvz. PH nerūgštaus popieriaus, tinkamo saugoti-archyvuoti, švariu ir lygiu(struktūriniu) paviršiumi, geometriškai lygiais ir aiškiais kampais). Idealu, kad būtų pasportuotas, nes priešingu atveju reikės nemažiau, kaip dviejų porų baltų pirštinių...


Gediminas Zdančius